Погода: 22°C

Середа, 23 грудня 2020 15:24 Прочитано 2210 разів

Батов Бат Муртазович

Автор

Народився Бат Муртазович 01.11.1959 року в с. Нутюг, Сулейман-Стальський р-н, Дагестан

Бат Муртазович Батов, дагестанець за національністю, вважає Україну своєю другою Батьківщиною. Тут він здобув вищу освіту – закінчив агрономічний факультет Української сільськогосподарської академії, знайшов своє кохання – українку Софію. Разом нажили двох гарних дітей – Руслана та Аню. 

– Мій батько помер, коли мені було всього-на-всього 9 місяців, – говорить Бат Муртазович. – Коли підріс, зрозумів, що моя доля у моїх руках. Вирішив поступати в Тимірязевську сільгоспакадемію. Але товариш мене переконав: краще подавай документи в Українську сільгоспакадемію – дає хороші знання, тут можна займатися спортом. А ще в Україні клімат такий же м’який, як в Дагестані. І я обрав Київ. Тоді навіть натяку не було на те, що комусь треба платити за вступ. Добре навчався і паралельно займався вільною боротьбою – успішно виступав на різних змаганнях.

У 1983 році Бат Батов  приїхав за направленням в колгосп ім. Леніна Бородянського району, на посаду заступника голови колгоспу по кормо-виробництву.  Господарство обробляло понад 6000 гектарів землі. Згодом частину сільгоспугідь довелося передати переселенцям з Чорнобильської зони. За радянських часів надої молока у колгоспах були смішними – 4-5 літрів на корову. Тому «ленінці» обрали єдино правильний напрямок – почали зміцнювати кормову базу. Колгосп все міцніше ставав на ноги, навіть почав зводити у Бородянці багатоквартирні будинки для своїх працівників.

У віці 27 років Бат Батов  очолив радгосп «Дружнянський». Прийняв господарство із збитками 900 тисяч гривень, а через п’ять  років вийшов на чистий прибуток, який склав 1,5 мільйона гривень. Доля розпорядилася так, що довелося знову повернутися на старе місце роботи, але вже в перейменовану агрофірму «Відродження». У лютому 1994 року його на загальних зборах обрали директором. Це був період руїни колективних господарств. Вони  розвалювалися на очах, а спритні шулери набивали кишені грошима, продаючи за безцінь техніку, майно, худобу.

«Треба було за будь-яку ціну зберегти господарство, – пригадує Бат Муртазович. – Я зібрав керівників підрозділів і сказав: давайте спробуємо створити кооператив! Попрацювали спільно в кооперативі, але толку виявилося мало. У 1995 році ми провели розпаювання земель згідно з буквою закону. Не забули нікого, врахували всі категорії людей. На кожного припало по 3,73 га землі. Таку ж кількість отримав і я. Колективно вирішили: щоб зберегти  господарство, треба створювати приватне. Бажаючих його очолити було мало. Пішов у самостійне плавання лише один із агрономів».

Тоді ініціативу у свої руки взяв Бат Муртазович.  У 2000 році він очолив ПСП «Колос». Спеціалізацію не міняв: продовжив вирощувати зернові, технічні, кормові культури, розвивати молочне тваринництво, племінне. Але тривалий час із «штопора» не можна було вийти. І тільки після введення в державі  єдиного сільгоспподатку «Колос» почав підніматися з колін.

Прочитано 2210 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту